VELÍŠEK JAN A CEJPEK KAREL: BIOSYNTHESIS OF FOOD COMPONENTS

Nový produkt

Publikace se zabývá reakcemi a jejich mechanismy, které vedou ke vzniku složek potravin, potravních doplňků a krmiv.

Formát 24 × 17 cm. 512 stran, 502 obrázků, 22 tabulek. Měkká laminovaná šitá vazba.
ISBN 978-80-86659-12-1, 1. vydání, 2008.

KNIHA JE V ANGLIČTINĚ

DOPRODEJ, SKLADEM 3 KUSY

Více informací

Hmotnost: 1,15 kg

99 Kč

Více informací

Kniha je souhrnným detailním zpracováním biochemických reakcí a jejich mechanismů, které vedou k hlavním složkám potravin. Zahrnuje kapitoly věnované hlavním živinám, esenciálním výživovým faktorům, senzoricky aktivním látkám ovlivňujícím vůni, chuť, barvu a texturu, prospěšným látkám a také antinutričním a toxickým látkám.

Na 512 stránkách v 9 kapitolách, v 502 obrázcích a 22 tabulkách se věnuje biosyntéze aminokyselin, peptidů, lipidů, sacharidů, vitaminů, terpenových a fenolových sloučenin, přírodních barviv, alkaloidů a toxických glykosidů a jejich hlavním rozkladným reakcím.

Záměrem bylo napsat knihu zabývající se reakcemi a jejich mechanismy, které vedou ke vzniku složek potravin, potravních doplňků a krmiv, čemuž se nevěnuje zasloužená pozornost ani v učebnicích biochemie, ani v učebnicích chemie potravin. Vznikla tak unikátní publikace, která může být cenným zdrojem informací pro studenty zabývající se biochemií, chemií potravin a výživou. Může se proto stát i vhodnou pomůckou pro vědecké pracovníky v potravinářském výzkumu a příbuzných oborech, v kontrole potravin i v technologické potravinářské praxi. Může také být vhodnou doplňkovou literaturou pro učitele středních odborných a vysokých škol.

This book presents a survey of the main pathways that lead to the biosynthesis of the principal food components; including amino acids, peptides, lipids, saccharides, vitamins, terpenoids, phenolic compounds, natural pigments, alkaloids, and toxic glycosides. It basically consists of the compilation of findings contained in a selection of articles, i.e. written by this book's author, and published in the Czech Journal of Food Sciences over the last few years. These articles have been completely revised, reformulated, and comprehensively expanded upon. In addition, a number of new topics have also been introduced.   

This book comprises more than 500 reaction schemes and other figures, with extensive coverage of reaction schemes, sequences, and involved enzymes. Overall, this publication offers detailed explanations using chemical principles and reaction mechanisms, making it valuable for advanced students, biochemists, food chemists, and nutritionists alike.

Ke stažení